KANCELARIA KOMORNICZA W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Od samego początku istnienia kancelarii zatrudniony w niej zespół pracowników dokłada wszelkich starań by powierzone sprawy były załatwiane skutecznie i bez zbędnej zwłoki. Naszej pracy towarzyszy nieustanny rozwój i indywidualne podejście do każdej sprawy. W celu ułatwienia kontaktu z kancelarią utworzony został zespół obsługi telefonicznej interesantów, który działa bez przerwy w godzinach pracy kancelarii. Szybkie i rzetelne wykonanie czynności terenowych to dla nas priorytet.

Wierzyciel składając wniosek do kancelarii powinien pamiętać, że tylko sprawne i szybkie uzyskanie informacji o dłużniku gwarantuje skuteczność egzekucji.

W dzisiejszych czasach systemy informatyczne są nieodłączną częścią funkcjonowania kancelarii.
W naszej Kancelarii wdrożono szereg systemów informatycznych, które znacząco usprawniają egzekucję oraz wpływają na jej szybkość i skuteczność.

W kancelariach wdrożone zostały programy umożliwiające bezpośredni podgląd do danych sprawy z dowolnego miejsca .

Kancelaria umożliwia dostęp do danych spraw z dowolnego miejsca za pośrednictwem programu:

  1. Komornik Online
  2.  BMS – Bailiff Management System

Z programów mogą korzystać wierzyciele i pełnomocnicy wierzycieli z dostępem tylko i wyłącznie do swoich spraw.

Udostępnianie danych wierzycielom i ich pełnomocnikom odbywa się bezobsługowo. Dane są udostępniane automatycznie na podstawie informacji zawartych w systemie Komornik SQL.

Zainteresowanie przystąpieniem do systemu należy zgłaszać droga listowną.

Naszą Kancelarię cechuje nienaganne podejście do każdej sprawy oraz pełen profesjonalizm.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

System służący do poszukiwania rachunków bankowych dłużników. Komornik za pomocą modułu ognivo wysyła elektroniczne zapytanie do banków, które niezwłocznie udzielają zwrotnej elektronicznej odpowiedzi, czy dłużnik prowadzi w ich placówce rachunki bankowe. Umożliwia to szybkie zajęcie ujawnionych rachunków.

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców – zapytanie do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców o wskazanie pojazdów mechanicznych dłużnika jest możliwe zarówno w zwykłej formie pisemnej jak również elektronicznie, jednakże użycie modułu elektronicznego pozwala na uzyskanie niezwłocznej odpowiedzi i umożliwia skuteczne podjęcie czynności terenowych celem zajęcia ujawnionych pojazdów mechanicznych dłużnika

Za pomocą systemu EPU istnieje możliwość złożenia nakazu zapłaty uzyskanego w elektronicznym postępowaniu upominawczym w formie elektronicznej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.e-sad.gov.pl

Za jego pomocą komornik ustala miejsce zatrudnienia dłużnika lub prowadzoną działalność gospodarczą, co umożliwia komornikowi zajęcie wynagrodzenia lub ujawnionych rachunków bankowych, z których dłużnik opłaca składki na ubezpieczenie społeczne. Dzięki elektronicznej platformie ZUS odpowiada niezwłocznie na złożone zapytanie w formie elektronicznej.

 Elektroniczny dostęp do ksiąg wieczystych znacząco wspiera egzekucję z nieruchomości. Komornik Sądowy posiada elektroniczny dostęp do ich ogólnopolskiej bazy. W przeciągu chwili organ egzekucyjny jest w stanie ustalić nieruchomości należące dla dłużnika na terenie całego kraju , dla których jest urządzona księga wieczysta