Loading...
O Kancelarii 2020-03-13T15:03:08+01:00

KANCELARIA KOMORNICZA W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Law 2Od samego początku istnienia kancelarii zatrudniony w niej zespół pracowników dokłada wszelkich starań by powierzone sprawy były załatwiane skutecznie i bez zbędnej zwłoki. Naszej pracy towarzyszy nieustanny rozwój i indywidualne podejście do każdej sprawy. W celu ułatwienia kontaktu z kancelarią utworzony został zespół obsługi telefonicznej interesantów, który działa bez przerwy w godzinach pracy kancelarii. Szybkie i rzetelne wykonanie czynności terenowych to dla nas priorytet.

Wszystkich wierzycieli informujemy, że zaległości w zakresie prowadzonych egzekucji w Kancelarii nie przekraczają 6-miesięcy. Zgodnie z art. 8 Ustawy o Komornikach Sądowych i Egzekucji pozwala to Komornikowi na prowadzenie egzekucji na terenie całej Rzeczypospolitej Polskiej.

Wierzyciel składając wniosek do kancelarii powinien pamiętać, że tylko sprawne i szybkie uzyskanie informacji o dłużniku gwarantuje skuteczność egzekucji.

W dzisiejszych czasach systemy informatyczne są nieodłączną częścią funkcjonowania kancelarii.
W naszej Kancelarii wdrożono szereg systemów informatycznych, które znacząco usprawniają egzekucję oraz wpływają na jej szybkość i skuteczność.

Uruchomiliśmy moduł Komornik Online dla systemu Komornik SQL , umożliwiający podgląd danych z dowolnego miejsca spoza kancelarii komorniczej.

Z programu Komornik Online korzystać mogą:

  • wierzyciele i pełnomocnicy wierzycieli z dostępem tylko i wyłącznie do swoich spraw.
  • pracownicy kancelarii komorniczych (komornicy, asesorzy, pracownicy terenowi) z dostępem do wszystkich danych wierzycieli i dłużników,

Wszystkich wierzycieli współpracujących z kancelarią informujemy, że z modułu programu można korzystać za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej, w związku z tym dostęp do danych możliwy jest z każdego miejsca, pod warunkiem posiadania komputera, notebook’a bądź tabletu z dostępem do internetu. Zainteresowanie przystąpieniem do systemu należy zgłaszać droga listowną.

Po wdrożeniu programu Komornik Online zainteresowanym wierzycielom i ich pełnomocnikom można nadać uprawnienia do określonego zakresu danych tylko i wyłącznie w tych sprawach, w których są zaangażowani.

Udostępnianie danych wierzycielom i ich pełnomocnikom odbywa się bezobsługowo. Dane są udostępniane automatycznie na podstawie informacji zawartych w systemie Komornik SQL. W celu uzyskania dostępu prosimy o kontakt telefoniczny.

Naszą Kancelarię cechuje nienaganne podejście do każdej sprawy oraz pełen profesjonalizm.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

ognivo

System służący do poszukiwania rachunków bankowych dłużników. Komornik za pomocą modułu ognivo wysyła elektroniczne zapytanie do banków, które niezwłocznie udzielają zwrotnej elektronicznej odpowiedzi, czy dłużnik prowadzi w ich placówce rachunki bankowe. Umożliwia to szybkie zajęcie ujawnionych rachunków.

cepik

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców – zapytanie do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców o wskazanie pojazdów mechanicznych dłużnika jest możliwe zarówno w zwykłej formie pisemnej jak również elektronicznie, jednakże użycie modułu elektronicznego pozwala na uzyskanie niezwłocznej odpowiedzi i umożliwia skuteczne podjęcie czynności terenowych celem zajęcia ujawnionych pojazdów mechanicznych dłużnika

epu

Za pomocą systemu EPU istnieje możliwość złożenia nakazu zapłaty uzyskanego w elektronicznym postępowaniu upominawczym w formie elektronicznej
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.e-sad.gov.pl

pue

Za jego pomocą komornik ustala miejsce zatrudnienia dłużnika lub prowadzoną działalność gospodarczą, co umożliwia komornikowi zajęcie wynagrodzenia lub ujawnionych rachunków bankowych, z których dłużnik opłaca składki na ubezpieczenie społeczne.
Dzięki elektronicznej platformie ZUS odpowiada niezwłocznie na złożone zapytanie w formie elektronicznej.

61e973ad416e76f6b8322c658dd49036,640,0,0,0

Elektroniczny dostęp do ksiąg wieczystych znacząco wspiera egzekucję z nieruchomości. Komornik Sądowy posiada elektroniczny dostęp do ich ogólnopolskiej bazy. W przeciągu chwili organ egzekucyjny jest w stanie ustalić nieruchomości należące dla dłużnika na terenie całego kraju , dla których jest urządzona księga wieczysta